יצרים גועשים במסע נקמה שמסתיים במוות משולש,בבית האופרה בתל אביב מ-12.5.17

זוהי הפקה חדשה של האופרה "כוחו של גורל"מאת ורדי,בניצוחו של דניאל אורן מנהלה המוסיקלי של האופרה, בבימויו של פייר פרנצ'סקו מאסטריני ובהשתתפות תזמורת האופרה-התזמורת הסימפונית ראשון לציון,מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר וצוות סולנים ישראלי ובינלאומי.

האופרה "כוחו של גורל" נחשבת לאחת המוכרות והאהובות של ורדי ומבוצעת לעיתים תכופות בבתי האופרה ברחבי העולם.

האופרה נכתבה בידי ורדי בשנת 1862 והיא מבוססת על דרמה מאת המחזאי אנחל דה סאבדרה.

העלילה מספרת על גיבורים שחשים שהגורל שולט בחייהם. דון אלווארו ולאונורה מאוהבים. אביה של לאונורה אינו מסכים לשידוך. הזוג מתכנן לברוח ולהתחתן, אלא שלרוע המזל כדור שנפלט מאקדחו של דון אולווארו פוגע באביה של לאונורה המקלל את בתו לפני מותו. דון קרלו, אחיה של לאונורה, מחליט להעניש את אלווארו ואת לאונורה הנסים על נפשם. בתעתועי הגורל, הוא מתחבר עם דון אלווארו מבלי שיהיה מודע כמובן לזהותו והשניים הופכים לאחים בדם. אך כאשר הוא מגלה את זהותו האמיתית של אלווארו הוא שוכח את החברות שנשבע לה ומתכנן את הנקם. בדו קרב בין השניים, אלווארו הורג את יריבו וכאשר לאונורה ניגשת לטפל באחיה הגוסס, הוא שולף סכין ורוצח את אחותו.

בשנת 2003 ביים הבמאי האיטלקי מאסטריני פייר פרנצ'סקו, את נבוקו מאת ורדי באופרה הישראלית. עתה הוא שב כדי לביים את כוחו של גורל. מאסטריני ביים הפקות אופרה רבות בבתי האופרה הרבים באיטליה וברחבי העולם ובהן: הספר מסוויליה,לה צ'נרנטולה (רוסיני), הסהרורית (בליני), אנדראה שנייה (ג'ורדנו), טוסקה (פוצ'יני), כרמן (ביזה), לינדה משמוני (דוניצטי),לה טרוויאטה, נשף מסכות, אטילה, ריגולטו, הטרובדור, נבוקו (ורדי) ועוד אופרות רבות. הוא עבד בבתי האופרה של ריו דה ז'נרו, פרמה, פלרמו, רוונה, לצ'ה, מוסקבה, טוקיו, בילבאו, סנטייגו דה צ'ילה, ברזיליה, סאו פאולו, טייפה, סלרנו, סוויליה, קטניה ועוד רבים.

הסולנים באופרה הם: בתפקיד לאונורה: זמרת הסופרן האיטלקייה סוזנה ברנקיני (באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד ליו בטורנדוט) ואירה ברטמן הישראלית, דון אלווארו:  זמר הטנור הארגנטינאי גוסטבו פורטה והטנור האיטלקי וולטר פרקארו(שמופיע בפעם הראשונה באופרה הישראלית), דון קרלו: זמר הבריטון הבולגרי ולדימיר סטויאנוב (שמופיע לראשונה באופרה הישראלית),  הבריטון הרומני יונוץ פאסקו וזמר הטנור המונגולי אמארטובשין אנקבט (שיופיע לראשונה באופרה הישראלית), פרציוסילה: זמרת המצו סופרן האלבנית אנקליידה שקוזה (באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד אזוצ'נה בטרובדור) והמצו סופרן הרוסייה אוקסנה וולקובה (שהופיעה באופרה הישראלית בתפקיד מגדלנה בריגולטו בירושלים), אב המנזר: זמר הבס האיטלקי ג'ורג'יו ג'וזפיני (שזוהי הופעתו הראשונה באופרה הישראלית) והבס בקוריאני סיימון לים (גם הוא יופיע לראשונה באופרה הישראלית), הנזיר מליטונה: זמר הבריטון הרוסי בוריס סטאטסנקו (שהופיע באופרה הישראלית בתפקיד הראשי בריגולטו בירושלים) והבריטון האיטלקי אנ'לו נרדינוקי (באופרה הישראלית שר את שונאר בלה בוהם), המרקיז: קרלו סטריוליהאיטלקי, קורה: טל ברגמן ואפרת וולפסון, טרבוקו: יוסף ארידן, ראש העיר:נח בריגר, רופא:אנטולי קרסיק.

"כוחו של גורל" בניצוחו של דניאל אורן באופרה הישראלית מ-12.5.17 עד27.5.17

משך המופע כשלוש שעות ו 30 דקות

כוחו של גורל צילום יח"צ

כוחו של גורל צילום יח"צ

כוחו של גורל צילום יח"צ